Masterclass NHVeilig Weerbare Jeugd: Hoe gebruik ik mijn overlegtafel als sturingsinstrument?
Zit jij wel eens overleggen voor waarbij je merkt dat het lastig is om met alle verschillende partners tot een goede uitkomst te komen? Dat er weinig energie in het overleg zit? Of dat je het gevoel hebt dat de juiste informatie niet op tafel komt? Dan is deze masterclass iets voor jou.
Als OOV’er, netwerkcoördinator Jeugd & Veiligheid of regisseur Zorg & Veiligheid zit je regelmatig overleggen voor waarbij meerdere partners aan tafel zitten. Bijvoorbeeld een preventief jeugdoverleg, groepsaanpak overleg, lokale persoonsgerichte aanpak of VIOS-overleg.
Deze overlegtafels zijn hét moment om het eens te worden over:
- Wat is er aan de hand? Wat is de opgave?
- Waar willen we naartoe en verwachtingen
- Welke strategie of acties zijn nodig?
Om dit concreet vorm te geven, helpt het om een duidelijke structuur te hebben – een soort leidraad voor effectieve overleggen. In deze masterclass is er aandacht voor drie elementen die bijdragen aan een effectief overleg:
- Een goede voorbereiding is het halve werk.
- Wat staat er op de agenda?
- Wat is de rol en taak van de voorzitter?
Deze masterclass geeft je concrete handvatten voor deze drie elementen, zodat jij als voorzitter – samen met de deelnemers – weer stappen kunt zetten in het overleg dat jij leidt.
Praktische zaken
Door wie
Mette Duijn, gespecialiseerd in het aanpakken van complexe vraagstukken op het grensvlak van onderwijs, zorg en veiligheid.
Voor wie
Adviseurs OOV, Netwerkcoördinatoren Jeugd & Veiligheid, Adviseurs Zorg & Veiligheid
Maximaal aantal deelnemers
15
Datum
Dinsdag 17 juni 2025
Tijd
09.15 tot 12.30 uur
Inloop vanaf 09.15. Start om 09.30 uur.
Locatie
Stadskaffee Laurens, Kerkplein 9 1811 KL Alkmaar. Inclusief Lunch.